Atık yönetimi, sıralı bir dizi operasyonel işlevi gerektirir.

Ürünlerin kullanımı ile atıkların bertarafı ve yönetimi arasındaki zaman çizelgesi, çoğu kaçınılmaz olarak uygun işlemeyi sağlamak için Terre Armée Reinforced Earth® çözümlerine dayanan çeşitli süreçleri içerir. Bu süreçler normalde şunları içerir:

  • Devir Teslim
  • Nakliye
  • Bertaraf
  • Kapatma ve İzleme

Bu süreçleri desteklemek için inşa edilen sahalar, atığın “beşikten mezara” taşınması ve izlenmesini yönetmek için koordineli bir altyapının mevcut olmasını gerektirir. Terre Armée, atık yönetimi altyapısı konusunda devlet kurumları, topluluklar, kamu hizmetleri, üreticiler, perakendeciler ve endüstriyel operatörlerle sürekli olarak çalışmaktadır.

Terre Armée için paydaşların karşılaştığı bu zorluklarla mücadele etmek ekiplerimiz için doğal bir iş akışıdır. Sahaya özel mikro yollar, dağıtım istasyonları, işleme istasyonları ve düzenli depolama sahaları ağı inşa etmek için tasarım ve malzeme sağlamak ekiplerimiz için rutin bir iştir.

Biz teklif ediyoruz:

Yükseltilmiş çöp istasyonları ve düzenli depolama sahaları

Yükseltilmiş aktarma boşaltma istasyonları normalde kamyon yüklerinden atık aktarmak için yükseltilmiş platformlarla yapılandırılır. Atıklar, çöplerin toplanması ve bir işleme istasyonuna aktarılması için yakalama havuzlarına veya üzerine dikey olarak boşaltılır. Güçlendirilmiş Toprak MSE duvarları bu aktarma istasyonlarının yapılandırılması için idealdir.

Bu ilk süreç, atıkların geri dönüştürülebilir veya kullanım sonu olarak ayrılmasını içerebilir. Bu adım, kaynak geri kazanımı ve ayrıştırma için bir süreç içerir. Geri dönüşüm için kaynak geri kazanım süreci tipik olarak ikincil işlemeyi içerir ve bazen ilk süreci tekrarlar. Bazı durumlarda, bu atıkları geri kazanmak için konveyörler gereklidir. TechSpan® geri kazanım tünelleri bu kaynakların geri kazanım işleme tesisine taşınması için idealdir.

Düzenli depolama sahalarında veya rezervuarlarda depolanacak ömrünü tamamlamış atıkların bertarafını ve yönetimini desteklemek için tasarlanan yapılar karmaşık olabilir. Terre Armée, düzenli depolama sahaları için muhafaza ve sızıntı kontrolü, drenaj ve kapatma için çevre dostu çözümler sunmaktadır. Muhafaza kontrolleri normalde güçlendirilmiş toprak duvarlar ve setler, kapatma membranları, astarlar ve jeokompozit drenaj/havalandırma filtrelerini içerecektir. TerraFlow™ drenaj jeokompozitleri, Terre Armée’nin etkili drenaj ve göllenen sızıntı suyu, tuzlu su ve atık sudan gaz ve sıvı kaçışını azaltmak için kullanılan çözümlerine bir örnektir.

Rezervuarlar

Endüstriyel atık ve yan ürünlerin kalıcı veya geçici olarak bertarafı ve muhafazası için rezervuarların tasarlanması ve inşa edilmesi, dikkatlice detaylandırılmış planlar gerektirir. Terre Armée şirketleri, atık yönetimi altyapı ihtiyaçlarınız için gerekli su yalıtımını, kesme yapılarını ve toplam saha çalışmalarının izlenmesini sağlar.

Avantajlar

Uyarlanmış çözümler

Uyarlanmış çözümler

En başından beri, yapılarımız malzeme taşıma uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlandı. Atık yönetimi için duvarlar, setler, çukurlar ve yığınlar inşa etmek için malzeme tasarlama ve tedarik etme konusunda deneyimli Terre Armée tarafından karşılanmaktadır.

Kapsamlı deneyim

Kapsamlı deneyim

Terre Armée yapıları, atık yönetiminin zorluklarını ele almak için onlarca yıldır seçilmektedir. Bu sektörde edindiğimiz içgörü ve deneyim, yaklaşımımıza olan güveni göstermektedir.

Sürdürülebilir çözümler

Sürdürülebilir çözümler

“Dünya” “istinat” “küresel” “çevre” “sürdürülebilir” ve “ayak izi” terimleri Terre Armée’nin kültüründe kök salmıştır. Çözümlerimiz, gezegenin kaynaklarının yönetilmesiyle ilgili altyapı karmaşıklıklarına cevap veriyor.

İlgili uygulamalar

Location: Reinforced Earth A.Ş. Alemdag Merkez. Resadiye Drive. No: 69/D 34794 Cekmekoy / ISTANBUL

 

Tel: 0-216-4844175 – Fax: 0-216-4844179

 

Share this page !