Havaalanı konfigürasyonları, yolcuların ve hizmetlerin hareketliliğini destekleyen hem hava hem de kara tarafı altyapısı gerektirir. Bu, karmaşık ancak senkronize bir yapılar ağı gerektirir.

Havalimanının geliştirilmesi ve genişletilmesi, yolların, tramvayların ve otoparklar, oteller ve bakım tesisleri gibi yüzey tesislerinin inşasını içerir. Bu ağ normalde erişim rampaları, setler, köprüler, tüneller ve yaya yollarından oluşur. Dolayısıyla, ulaşım altyapısında dünya lideri olan Terre Armée’nin bu yapıları inşa etmek için bir dizi çözüm sunması mantıklıdır.

Havalimanının geliştirilmesi ve genişletilmesi, hem yolların, raylı sistemlerin, hidrolik altyapının hem de otopark, oteller ve bakım tesisleri gibi üstyapıların inşasını gerektirir.

Tüm altyapı işleri için istinat duvarlarının, köprülerin, yaklaşım rampalarının, menfez/tünellerin, zemin güçlendirmesinin Reinforced Earth yöntemi ve ürünleri sayesinde çözümü mümkündür.

Pist kotunun altındaki ve üstündeki yapılara yönelik çözümler şunları içerir:

  • Hafif raylı sistem ve insan taşıyıcı kılavuz yolları
  • Taksi yolu köprüleri ve alt geçitleri
  • Yükseltilmiş uçak park apronları için istinat duvarları
  • Yükseltilmiş pistler ve uzantılar (kaçış pisti) için istinat duvarları
  • Hizmet tünelleri ve kaçış tünelleri
  • Pist ve taksi yolu alt zemin stabilizasyonu

Avantajlar

Önceden sıralanmış tasarım yaklaşımı

Önceden sıralanmış tasarım yaklaşımı

Temel işlerinden üst yapı işlerine kadar, önceden tasarlanmış ve prefabrik malzemelerimiz, inşaatçılara hızlı kurulum ve operasyonlar için net bir yol sağlamak üzere bir araya getirilmiştir.

Havalimanı inşaatındaki karmaşıklıkların üstesinden gelmek

Havalimanı inşaatındaki karmaşıklıkların üstesinden gelmek

Mühendislerimiz, günlük yol, köprü ve ağır ticari saha işleri projelerinde ortak olan beceri ve deneyimlerini, estetik ve işlevselliğe verilen farkındalık ve özel dikkat ile uygularlar.

Minimum ayak izi

Minimum ayak izi

Yenilikçi teknikler ve ürünler kullanan çözümler ile arazi kullanımını ve sahada üretim, kalıp ve iskele ihtiyacını en aza indirir.

İlgili uygulamalar

Location: Reinforced Earth A.Ş. Alemdag Merkez. Resadiye Drive. No: 69/D 34794 Cekmekoy / ISTANBUL

 

Tel: 0-216-4844175 – Fax: 0-216-4844179

 

Share this page !