Reinforced Earth A.Ş.’nin bağlı olduğu Terre Armée, ünlü Reinforced Earth® çözümünün orijinal yaratıcısı olarak istinat duvarı tasarımında küresel bir liderdir.

İstinat duvarları, toprak tutma ve mühendislik dolgu çözümlerinin gerektiği her inşaat sahasında uygulanabilir.

Yaygın Uygulamalar

İstinat duvarları çözümlerimiz pek çok farklı sektörde, çok çeşitli uygulama ile sayısız projede kendine yer edinmiştir.

Mühendislik Uzmanlığı

Reinforced Earth A.Ş. 25 yıllık ülke tecrübesinin yanı sıra Grup’un 60 yıllık deneyim ve ar-ge’sinden aldığı güçle yurtiçinde ve yurtdışında saygın, güvenilir bir yere sahiptir. Konusunda uzman mühendislerimiz her projeyi kendine özgü zorluklarıyla ele almakta, genel saha koşulları, temel zemini özellikleri, alan kısıtlamaları, dolgu olanakları, yükleme koşulları ve hizmet ömrü gibi gereksinimlerin tümünü analiz etmektedir.

Malzeme Tedarik Ağı

Grub’umuzun malzeme tedarik zinciri, hem şirket içi hem de dış kaynaklı üreticiler ve tedarikçilerden oluşan tanınmış bir küresel ağdan oluşmaktadır. Müşterilerimize malzeme tedarik süreçlerimizin tüm yönleri için güncel tesciller ve sertifikaları sunmaya özen gösteriyoruz.

Reinforced earth®- Donatılı zemin duvar çözümü

60 yıl önce keşfedilen Reinforced Earth®  çözümü, imalatı hızlı ve öngörülebilir olan yüksek performanslı ve dayanıklı bir çözüm olması itibariyle istinat duvarlarının tasarlanma biçiminde devrim yaratmıştır. Genel olarak geosentetik veya çelik şeritlerle güçlendirilmiş mühendislik dolgusundan ve beton panelli ön yüzey elemanlarından oluşur.

TerraLink® duvar çözümü

Tipik donatılı zemin duvarlarında gerekli olan dolgunun teşkili için yeterli alanın elde edilemediği durumlarda, TerraLink® duvarı, donatılı kütlenin arkadaki şeve veya mevcut herhangi bir yapıya bağlanmasını sağlar.

İlgili çözümler

Güçlendirilmiş Toprak®

Güçlendirilmiş Toprak®

Amiral gemisi tekniğimiz olan Reinforced Earth®, toprak ve donatılar arasındaki sürtünmenin kalıcı ve öngörülebilir bir bağ oluşturması prensibine dayanmaktadır. Bugün piyasada bulunan tüm mekanik stabilize toprak (MSE) duvarların kökeninde yer alan bu ustaca tekniği sürekli olarak mükemmelleştiriyoruz.

TerraLink™

TerraLink™

TerraLink™ orijinal Reinforced Earth® tekniğinin bizim tarafımızdan uyarlanmış halidir. Alan sınırlamaları nedeniyle geleneksel donatı uzunluklarının mümkün olmadığı durumlarda, Reinforced Earth® sisteminin doğrudan mevcut bir yapıya bağlanması yapısal olarak sağlam bir destekli istinat duvarı oluşturur.

TechWall™

TechWall™

Bir prekast istinat duvarı sistemi olan TechWall™, kontrforun avantajlarını prekast betonun kalitesi ve etkinliği ile birleştirir. Sığ temellere izin veren toprak taşıma kapasitelerine sahip sahalar için mükemmel bir seçim olan TechWall™, farklı toprak türlerine uyum sağlamak için kazık çakma çözümleriyle de birleştirilebilir. Sürdürülebilir, uygun maliyetli ve kurulumu hızlı TechWall™ proje ihtiyaçlarınız için ideal çözüm olabilir.

T-Wall®

T-Wall®

T-Wall® prekast modüler beton “T” şeklinde bir ağırlık duvarıdır. Çözüm, ağır dinamik yükleri desteklemek için mükemmel bir şekilde uyarlanmıştır ve diğer modüler duvar alternatiflerine kıyasla genel olarak daha düşük bir dolgu hacmi gerektirmesi gibi birçok avantaj sunar.

En iyi çıkışlar

En iyi çıkışlar

Terre Armée, kopingler, trafik bariyerleri ve parapetler gibi çok çeşitli prekast beton üst kaplamalar sunmaktadır.

Location: Reinforced Earth A.Ş. Alemdag Merkez. Resadiye Drive. No: 69/D 34794 Cekmekoy / ISTANBUL

 

Tel: 0-216-4844175 – Fax: 0-216-4844179

 

Share this page !