Reinforced Earth® MSE duvar teknolojisinin dünya lideri ve mucidi olan Terre Armée şirketleri, güçlendirilmiş dik yamaçlar için dikey Reinforced Earth® yapılarında olduğu gibi aynı profesyonellik ve mühendislik özenini uygulamaktadır.

Toprak tutucu yapılar olarak inşa edilen şevler, tipik olarak 45° ile 76° arasında bir yatay açıyla inşa edilir. Bu güçlendirilmiş zemin yapıları mühendisler tarafından genellikle Güçlendirilmiş Zemin Şevleri (RSS) veya Geosentetik Güçlendirilmiş Şevler (GRS) olarak adlandırılır.

Grub’umuzun bu alandaki başarısı, dünya rekoru kıran bir RSS yapısının 100 metreyi aşan bir yükseklikte inşa edilmesi ile tescillenmiştir.

Eğim cephesi seçimi

Hem çelik hasır hem de geosentetik kaplama ön yüzey çözümleri sunuyoruz. Bu seçenekler, ArmaGreen® olaak adlandırdığımız bitki örtülü “yeşil” şevlerin veya doğal mineral görünümlü ArmaStone® şevlerin inşa edilmesine olanak tanır.

Donatı seçimi

Geosentetik donatılar ya geosentetik şeritler (GeoStrap® ve EcoStrap®) ya da ArmaGrid® isimli yüksek performanslı geogridler şeklinde olabilmektedir.

GeoStrap®
Bu donatılar, polietilen bir kılıf içinde bulunan yüksek mukavemetli polyester (PET) tendonlardan yapılmıştır. Klorür ve sülfatların var olduğu veya düşük pH dereceli ortamlara adapte olabilmektedir.

EcoStrap®
Bu donatılar ise, polietilen bir kılıf içinde bulunan polivinil alkol (PVA) tendonlarından yapılmıştır. Geri dönüştürülmüş beton, kireç veya çimento varlığında ve yüksek pH ortamlarında dahi kullanılabilmektedir.

ArmaGrid®
tek veya çift eksenli geogrid donatılar hem PET hem de polipropilen (PP) olarak üretilmektedir ve her ikisi de hem kalıcı hem de geçici donatılı zemin şevleri inşa etmek için idealdir.

Metalik zemin takviyeleri belirli durumlarda en iyi çözümdür ve imzamız olan yüksek aderanslı donatı şeritleri şeklinde temin edilirler.

Uygulamalar

Donatılı Şevler karayolları, demiryolları ve havaalanları dahil olmak üzere doğrusal altyapıyı desteklemek ve korumak için sıklıkla inşa edilir. Depolama sahalarında, atık muhafaza alanlarında yaygın olarak kullanılır.

Ayrıca, kaya düşmesi, toprak kaymasıçığ ve hidrolik erozyon gibi doğal yerçekimi risklerini kontrol etmek ve kıyı ve nehir taşkınlarından korunmak için bu yapıların eğimli olmasına ihtiyaç vardır.

Dik yamaçlar aynı zamanda patlama, gürültü ve trafik koruması gibi insan kaynaklı riskleri elimine etmek için de inşa edilmektedir.

Donatılı Zemin Şevlerinin Faydaları

  • Minimum ya da hiç beton tüketimi olmadan sürdürülebilirlik.
  • Yeşil yamaçlar veya mineral yüzeyli yamaçlar inşa ederek biyoçeşitlilik.
  • Çözümlerimiz, uygulayıcılara sahadan edinilen dolgular, geri dönüştürülmüş malzemeler veya taş ocağından getirilen dolgular olmak üzere geniş bir yelpazede kabul edilebilir dolgu malzemeleri sunmaktadır.

İlgili çözümler

ArmaGreen®

ArmaGreen®

ArmaGreen®, şev yüzeyi boyunca doğal bitki örtüsünün desteklenmesini gerektiren güçlendirilmiş toprak şevler için tasarlanmış bir çözümdür. Bu sürdürülebilir çözüm, doğal veya kent çevresi peyzajlarda optimize edilmiş “yeşil” entegrasyon sağlar.

ArmaStone®

ArmaStone®

ArmaStone®, çevredeki doğal ortamı taklit etmek veya sadece kentsel ve kent çevresi altyapısı için hoş bir estetik sağlamak amacıyla şev yüzeyi boyunca çekici bir mineral görünüm gerektiren güçlendirilmiş toprak şevler ve dikey MSE duvarları için tasarlanmış bir çözümdür.

ArmaGrid® UX

ArmaGrid® UX

ArmaGrid® UX (PET ve PP) tek yönde çekme takviyesi kapasitesi sağlayan örme polyester Geogriddir. ArmaGrid® UX, zorlu zemin güçlendirme uygulamaları için en uygun üründür.

ArmaGrid® BX

ArmaGrid® BX

ArmaGrid® BX (PET ve PP) yüksek mukavemetli polyester ipliklerle üretilen yüksek mukavemetli ve düşük gerinimli çift eksenli örme geogriddir.

ArmaWeb®

ArmaWeb®

Terre Armée’nin ArmaWeb® ürünü genişletilebilir, hücresel bir toprak hapsi çözümüdür. Erozyonu kalıcı veya geçici olarak kontrol etmek, alt zemin topraklarını stabilize etmek veya kontrollü yük dağıtımı için dayanıklı bir sistem tasarlamak veya kurmak isteyen mühendisler ve inşaatçılar için ideal bir cevaptır.

TerraGreen™

TerraGreen™

TerraGreen™ geosentetik çim takviye matları dayanıklı erozyon koruması sağlar ve kaya riprap ve diğer geleneksel çözümlere kıyasla önemli tasarruflar yapmanıza yardımcı olur.

TerraNail™

TerraNail™

Terre Armée ve yan şirketleri, pasif toprak ve kaya ankraj ve stabilizasyon sistemlerinin kurulumu için TerraNail™ ürününü sunmaktadır. Bu çözüm, jeoteknik mühendisleri tarafından inşaatçılar ve hafriyatçılar için stabiliteyi sağlamak ve dolgu toprağı ve kayanın yer değiştirmesini, temel istikrarsızlığını, kütle erozyonunu ve tutma yüzeyi yer değiştirmelerini kontrol altına almak için yeterli önlemleri almaları için yaygın olarak belirtilmektedir.

Location: Reinforced Earth A.Ş. Alemdag Merkez. Resadiye Drive. No: 69/D 34794 Cekmekoy / ISTANBUL

 

Tel: 0-216-4844175 – Fax: 0-216-4844179

 

Share this page !