Kıyı erozyonu son derece hassas bir güncel çevre sorunudur.

Reinforced Earth teknolojisi 40 yılı aşkın bir süredir kıyı şeridinde deniz yapıları inşa etmek için kullanılmaktadır.Deniz ortamlarında kullanılan inşaat malzemelerinin tasarımı ve seçimi, bu özel ortamın doğasında bulunan riskleri ele almalıdır.

Güçlendirilmiş Toprak® çözümleriaşağıdaki gibi kıyı işleri için doğal olarak uygundur dalgakıranlar, kanallar, kızaklar, deniz duvarları ve daha fazlası, özellikle dinamik yüklere karşı dayanıklılık gibi temel özellikleri nedeniyle.Endüstriyel olarak üretilen geosentetiklerimiz ve bazı durumlarda çelik zemin takviyelerimiz, özel kürlenmiş bileşenleri entegre ederek rafine yapısal geometriler ve kesitler sağlar.Reinforced Earth® yapıları, özellikle yüksek genlikli gelgitlere veya fırtına dalgalanmalarına eğilimli yapılar için yeterli drenajı garanti eden kaliteli dolgu malzemeleri içerir.

Su ve sudan kaynaklanan döküntülerin birleşik kuvvetleri, kıyı bölgelerindeki yapıları tasarlarken özel dikkat gerektirir.TerraDyke™, kıyı ve deniz işleri için koruyucu bir yapı olarak geliştirilmiş, özel yapım, son teknoloji ürünü bir tekniktir.TerraDyke™ yapıları dalgakıranlar, groynler ve mahmuzlar için çekirdek olarak kullanılır. Geotekstil tüpler bu teknolojinin bir parçası olup, hidrolik dolgu veya taranmış döküntü bu yapıların içine genellikle çekirdek olarak zırhların yerini almak üzere pompalanır.TerraDyke™ yapı önlükleri ve oyulma önleyici yapılar, su altı akıntılarından ve su baskınlarından korunmada etkilidir.

TechRevetment™, geleneksel rip-raps veya ıslak taş atımının yerini almak üzere tasarlanmış, korozyonsuz, şekillendirilmiş beton şilte erozyon kontrol çözümüdür. Bu sistem genellikle yamaçlarda, su kıyısı kaynaklı erozyonu önlemek için kaya veya toprak dolgulu yarı sert kasalar ve büyük torbalar inşa etmek için kullanılır. Yapının bütüncül davranışı ve monolitik muhafazası, ani sellere, ılımlı dalga saldırılarına ve akıntılara karşı koruma için etkili bir erozyon kontrol aracı sağlar.

Avantajlar

Yapısal esneklik

Yapısal esneklik

Reinforced Earth®’ün kalıtsal özellikleri, yapıların orta derecede kompakt veya heterojen temel zeminleri üzerine inşa edilmesine olanak tanır.

Direnmek için tasarlandı

Direnmek için tasarlandı

Güçlendirilmiş Toprak® yapılarımız, su ve su kaynaklı döküntülerin birleşik kuvvetlerine direnecek şekilde tasarlanmıştır. Diğer yapı türleri için oldukça yıkıcı olabilen güçlü akıntılara, fırtınalara ve dalgalara dayanacak şekilde inşa edilen Reinforced Earth® güvenli bir seçimdir.

Hızlı inşaat

Hızlı inşaat

Prekast bileşenlerin kullanımı, geleneksel yerinde dökme çözümlere göre daha hızlı inşaat ve daha iyi kontrol sağlar.

İlgili uygulamalar

Location: Reinforced Earth A.Ş. Alemdag Merkez. Resadiye Drive. No: 69/D 34794 Cekmekoy / ISTANBUL

 

Tel: 0-216-4844175 – Fax: 0-216-4844179

 

Share this page !