İstinat duvarları

Reinforced Earth® duvar çözümünün gücü ve esnekliği, demiryolu ve transit paydaşlarına her tür, boyut ve karmaşıklıktaki projelere yönelik çözümlerle yapısal, jeoteknik ve ekonomik zorlukların üstesinden gelmek için güçlü araçlar sağlar. Dik veya eğimli yüzeyli , çelik veya geosentetik donatılı seçenekleriyle, demiryolu yüklerini karşılayabilecek, ihtiyaca uygun çözümler üretilebilir.

Demiryolu genişletme çalışmalarında veya mevcut yapılara yakın imal edilecek projelerde TerraLink™ çözümü dikkate alınabilmektedir.

Yaklaşım rampaları ve köprü kenarayakları

Demiryolu dolgusundan köprüye geçişler birçok şekilde olabilir. Reinforced earth yöntemiyle yapılmış yaklaşım rampaları yapım hızı ve imalat kolaylığı sayesinde sıklıkla kulanılmaktadır. Köprü kenar ayakları çözümlerimiz yük dağılımı ve oturma açısından mühendislik açısından tatmin edici ve ekonomik çözümler sunmaktadır.  Kazık destekli veya dolgu destekli seçenekleriyle projeye uygun koşulların ele alınmasında idealdir.

 

Demiryolu tünelleri ve altgeçitleri

Çoklu plakalı koruge çelik yapılar (CSA) sayesinde farklı ebatlarda, tek veya çok açıklıklı demiryolu altgeçitleri inşa edilebilir, aynı yöntemle mevcut bir altgeçit güçlendirilip rehabilite edilebilir.

Detay bilgi için CSA bookletini inceleyiniz. 

 

Avantajlar

Güç, esneklik, dayanıklılık

Güç, esneklik, dayanıklılık

Reinforced Earth duvar sistemleri önemli ölçüde yük taşıma, titreşimlere karşı direnç ve deformasyona karşı direnç sağlar.

Güvenilirlik ve daha az bakım

Güvenilirlik ve daha az bakım

Bileşenler için standartlaştırılmış üretim, tutarlı ve tek tip kalite ve görünüm sağlar. Çözümlerimizin dayanıklı olduğu ve sınırlı bakım gerektirdiği kanıtlanmıştır.

Daha düşük çevresel etki

Daha düşük çevresel etki

Nispeten ince kesitlerin kullanılması daha az beton, çelik tüketimi ve arazi kullanımı ile sonuçlanır, böylece karbon emisyonu azaltılırken çevresel ayak izleri de en aza indirilir.

İlgili uygulamalar

Location: Reinforced Earth A.Ş. Alemdag Merkez. Resadiye Drive. No: 69/D 34794 Cekmekoy / ISTANBUL

 

Tel: 0-216-4844175 – Fax: 0-216-4844179

 

Share this page !