Grubumuz ve iştirakleri, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerle çalışarak Hidrolik Altyapının geliştirilmesinde yer almakta, Limanlar ve Barınaklar, Kıyılar, Nehirler ve Su Yolları ve Su Yönetimi için mükemmel uyum sağladığı kanıtlanmış mühendislik çözümleri sunmaktadır.

  • Reinforced earth yapıları, binaların, demiryollarının, ağır nakliye kamyonlarının, gezer vinçlerin yarattığı olağanüstü gerilimleri karşılayabilmesi sayesinde liman, barınak, rıhtım, marina vb deniz yapılarının inşasına olanak sağlar.

  • Özellikle dinamik yüklere karşı dayanıklılık gibi temel özellikleri nedeniyle dalgakıran, dalga döndürücü, kızaklar gibi kıyı yapıları için en etkili çözümü sunar.

  • Suyun ani, hızlı çekildiği ve yeniden yükseldiği doğal gelgit alanlarında sistemin “seçilmiş dolgu” bileşeninin sağladığı drenaj sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

  • Reinforced Earth®nehir yapıları, suyun birleşik kuvvetlerine ve güçlü akıntılar tarafından harekete geçirilen malzemelerin etkisine karşı dayanıklıdır.

  • Koruge çelik plakalar ile istenen çapta tekil veya çoklu menfezler, kanallar, su geçişleri oluşturmak mümkündür.

  • Çözümlerimiz su yönetimi (su kaynaklarının toplanması, kanalize edilmesi, dağıtılması) için gerekli altyapıları inşasına olanak sağlar.

Avantajlar

Ortalama uyum

Ortalama uyum

GeoStrap® veya EcoStrapTM türü sentetik donatıların beton panellere yerleştirilmiş polimerik bağlantılarla birlikte kullanılması deniz suyu ortamlarına mükemmel uyum sağlar.

Dayanıklılık

Dayanıklılık

Reinforced Earth® deniz yapıları, fırtınalar sırasında oluşan dalgalar veya buz kütleleri gibi kıyı altyapısı için oldukça yıkıcı olabilen su kaynaklı kuvvetlere direnecek şekilde tasarlanmaktadır.

Yeterli drenaj

Yeterli drenaj

Reinforced Earth® panellerimiz uygun dolgu malzemeleriyle birlikte, özellikle gelgit veya fırtına dalgalanmalarına maruz kalıyorsa, yeterli drenaj sağlar.

Yapısal esneklik

Yapısal esneklik

Reinforced Earth®’ün esneklik özelliği yapıların orta derecede sıkışmış veya heterojen temel zeminleri üzerine inşa edilmesine olanak tanır.

Hızlı inşaat

Hızlı inşaat

Prekast elemanların kullanılıyor olması geleneksel çözümlere göre daha hızlı inşaat imkanı kontrol sağlar.

Maliyet tasarrufu

Maliyet tasarrufu

Geleneksel çözümlere, özellikle uzak bölgelerde pahalı ve ağır makineler gerektirebilecek çözümlere kıyasla maliyetten tasarruf edilmesine yardımcı olur.

Location: Reinforced Earth A.Ş. Alemdag Merkez. Resadiye Drive. No: 69/D 34794 Cekmekoy / ISTANBUL

 

Tel: 0-216-4844175 – Fax: 0-216-4844179

 

Share this page !