Reinforced Earth® MSE duvarları kullanılarak geliştirilen diğer birçok uygulamada olduğu gibi, köprü ayaklarının Reinforced Earth® ile inşa edilmesi mühendisler tarafından erkenden düşünülmüştür.

Erken Ar-Ge, karayolu ve demiryolu inşaatı için hızlı bir şekilde gelişmiş uygulamalar. Şimdi 50 yıl sonra, beş kıtada binlerce projede MSE dayanaklarının hizmete girmesiyle, bu tekniğin kullanımına yönelik yenilikler ve iyileştirmeler hala ilerlemektedir. MSE dayanak çözümü artık aşağıda açıklanan üç farklı köprü dayanağının inşası için düzenli olarak kullanılmaktadır:

Mühendislik Uzmanlığı

Köprü tasarımcılarınızla birlikte çalışan profesyonel mühendislerimiz, en iyi geometrik ve malzeme çözümlerini tasarlayarak köprü duvarlarınızın tasarımını optimize eder. Köprünüzün uzun vadeli hizmet ömrü gereksinimlerini karşılamak için iç ve dış stabiliteyi analiz edeceğiz.

Saha koşullarınıza ilişkin kapsamlı incelememiz, Terre Armée istinat duvarı çözümlerini kullanarak köprü ayaklarınızı inşa etmek için maliyet tasarrufu sağlayan alternatifleri değerlendirecek ve karşılaştıracaktır.

Güçlendirilmiş Toprak®

Mühendisin kullanım tercihi olarak tarihsel başarı ile Güçlendirilmiş Toprak® MSE Köprü ayaklarının inşası için, ister geçici ister kalıcı olsun, bu yapılar, beton paneller, çelik paneller veya tel örgü dahil olmak üzere çok çeşitli kaplama elemanlarından herhangi birine bağlı mühendislik toprak takviyeleri ile güçlendirilmiş mühendislik dolgusu kullanılarak inşa edilir.

T-Wall®

Bu prekast modüler beton “T” şeklindeki yerçekimi duvarı, köprü ayakları inşa etmek için mükemmel bir çözümdür. Çözüm, ağır dinamik yükleri (özellikle demiryolları) desteklemek için mükemmel bir şekilde uyarlanmıştır. Diğer modüler duvar alternatiflerine kıyasla genel olarak daha düşük bir dolgu hacmi gerektirdiğinden, maliyet tasarrufu “yerleşiktir”. Sahadaki toprakların yanı sıra geri dönüştürülmüş ve hafif dolgu malzemelerini dolgu olarak kullanma potansiyeli, T-Wall® avantajına katkıda bulunur.

TechWall™

Dolgu tarafında veya ön cephe tarafında ya da her ikisinde de dar veya kısıtlayıcı geçiş haklarında inşaat yapmak için bu prekast beton kontrfor istinat duvarı alternatifi, tam yükseklikte dar yerleştirilmiş birimlerin bir araya getirilmesiyle inşa edilir. Kontrforlar en iyi şekilde güçlendirildiğinden, kaplama panelindeki momentler en aza indirilir ve nispeten incedir. Tam yükseklikte beton kaplama panelleri, optimize edilmiş yerinde dökme temel ile entegre edilmiştir.

Mimari kaplama

Yapıları özelleştirmeye ve kaplama elemanını çekici bir görünümle prefabrik hale getirmeye olanak tanıyan birçok mimari kaplama seçeneği mevcuttur.

Tüm sektörler için köprü ayaklarının tasarlanması

Terre Armée, yıllar boyunca dünyanın dört bir yanındaki çeşitli sektörlerden müşterilerle çalışmıştır. En yaygın olarak karayolu ve demiryolu gibi ulaşım altyapısının bir parçası olarak kullanılsa da Terre Armée köprü ayakları, ağır endüstriyel kullanım ve nehirleri ve su yollarını geçmek için inşa edilen hidrolik geçişler dahil olmak üzere çeşitli dinamik yükleme türlerini barındırabilir.

İlgili çözümler

Güçlendirilmiş Toprak®

Güçlendirilmiş Toprak®

Amiral gemisi tekniğimiz olan Reinforced Earth®, toprak ve donatılar arasındaki sürtünmenin kalıcı ve öngörülebilir bir bağ oluşturması prensibine dayanmaktadır. Bugün piyasada bulunan tüm mekanik stabilize toprak (MSE) duvarların kökeninde yer alan bu ustaca tekniği sürekli olarak mükemmelleştiriyoruz.

T-Wall®

T-Wall®

T-Wall® prekast modüler beton “T” şeklinde bir ağırlık duvarıdır. Çözüm, ağır dinamik yükleri desteklemek için mükemmel bir şekilde uyarlanmıştır ve diğer modüler duvar alternatiflerine kıyasla genel olarak daha düşük bir dolgu hacmi gerektirmesi gibi birçok avantaj sunar.

TechWall™

TechWall™

Bir prekast istinat duvarı sistemi olan TechWall™, kontrforun avantajlarını prekast betonun kalitesi ve etkinliği ile birleştirir. Sığ temellere izin veren toprak taşıma kapasitelerine sahip sahalar için mükemmel bir seçim olan TechWall™, farklı toprak türlerine uyum sağlamak için kazık çakma çözümleriyle de birleştirilebilir. Sürdürülebilir, uygun maliyetli ve kurulumu hızlı TechWall™ proje ihtiyaçlarınız için ideal çözüm olabilir.

Location: Reinforced Earth A.Ş. Alemdag Merkez. Resadiye Drive. No: 69/D 34794 Cekmekoy / ISTANBUL

 

Tel: 0-216-4844175 – Fax: 0-216-4844179

 

Share this page !