Terre Armée deişarets ve mobilyaes inşaatı için malzemeler nehir ve su yolu yapıları.

Nehirlerimiz ve su yollarımız bakımı yapılması, korunması ve muhafaza edilmesi gereken temel varlıklardır. Su yolu yapılarımız, fırtınalar ve seller sırasında ve sonrasında oldukça yıkıcı olabilen çalkantılı su ve su kaynaklı döküntülerin birleşik güçlerine karşı koyacak şekilde tasarlanmış ve inşa edilmiştir.

Toprak istinat yapıları

Reinforced Earth® çözümü 50 yıldır su yollarına bitişik yapılar inşa etmek için kullanılmaktadır. Reinforced Earth® nehir yapıları, suyun birleşik kuvvetlerine ve güçlü akıntılar tarafından harekete geçirilen enkazın etkisine karşı dayanıklıdır. Güçlendirilmiş Toprak® duvarlar, özellikle yapının ani hızlı çekilme ve doğal gelgit seviyelerine maruz kalması durumunda yeterli drenajı sağlamak için uygun dolgu malzemeleriyle birleştirilir. Hem geosentetik hem de çelikten oluşan geniş zemin güçlendirme malzemesi seçeneklerimiz, çözümümüzün tatlı, acı veya tuzlu olmak üzere her türlü su koşulunda kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Nehir ve su yolu geçişi çözümleri

Nehirleri ve su yollarını geçmek için köprüler, sivil mühendislik ürünü temel su yolu yapılarıdır. TechSpan® bu uygulama için uygun maliyetli bir prekast beton kemer çözümüdür. TechSpan® kem erleri ve Reinforced Earth® yapılarının kombinasyonu, çevreye uyum sağlayan kemer köprülerin ve taşıma yapılarının tasarlanmasına ve inşa edilmesine olanak tanır. TechSpan® yapıları tek veya çok açıklıklı köprülerin, hidrolik geçişlerin, malzeme ve su taşıma tünellerinin ve diğer hidrolik işlerin inşasında kullanılır.

TechSpan® kemerleri mevcut yolların, rayların veya diğer mevcut hizmetlerin üzerine minimum kesinti ile kurulabilir. Tasarım metodolojisi, sonlu elemanlar analizi ve füniküler eğri teorisini kullanarak minimum malzeme kullanımı, maksimum kemer dayanıklılığı ve kurulumu basit ve verimli olan uygun maliyetli bir çözüm sağlar.

Erozyon ve oyulma koruması

Su yollarının yakınındaki yumuşak topraklar erozyona meyillidir. TechRevetment™ erozyon koruması için alternatif ve dayanıklı bir çözümdür. Yüksek mukavemetli dokuma kumaş jeotekstil formu, koruyucu bir şiltenin gerekli şeklini geliştirmek için ince agrega ile kaynaştırılır. Tasarım gereksinimine ve özel uygulamaya bağlı olarak, kullanılacak kumaş formunun türü ve boyutları seçilir.

Bu teknoloji, setleri (kuru veya ıslak) korumak, köprü ayaklarını oyulmaya karşı korumak ve büyük nehirlerin ve su yollarının taşkın kıyısı ve yatak koruması, kanalların kaplanması ve madencilik ve endüstriyel erozyon koruması ve kaplama uygulamaları için kullanılır. Bu sistem, susuzlaştırmaya gerek kalmadan hızlı bir şekilde ve su altında kurulabilir.

Avantajlar

Esneklik

Esneklik

Reinforced Earth® çelik veya sentetik zemin güçlendirme malzemelerimizin geniş seçenekleri, tatlı, acı veya tuzlu su olsun, her türlü koşulda yerleştirilen yapılar için ideal bir çözüm sağlamaya olanak tanır.

Direnmek için tasarlandı

Direnmek için tasarlandı

Reinforced Earth® nehir yapılarımız, su ve su kaynaklı döküntülerin birleşik kuvvetlerine direnecek şekilde tasarlanmıştır. Diğer yapı türleri için oldukça yıkıcı olabilen güçlü akıntılara, fırtınalara ve sellere dayanacak şekilde inşa edilen Reinforced Earth® güvenli bir seçimdir.

Su geçirmez

Su geçirmez

Su geçirmezliğin gerekli olduğu durumlarda, GeoStrap® veya EcostrapTM sentetik toprak takviyeli GeoMega® sistemimiz su yalıtım membranı ile kolayca birleştirilebilir ve bu sayede kilitler ve su tasarruf havuzları gibi karmaşık yapılar için idealdir.

İlgili uygulamalar

Location: Reinforced Earth A.Ş. Alemdag Merkez. Resadiye Drive. No: 69/D 34794 Cekmekoy / ISTANBUL

 

Tel: 0-216-4844175 – Fax: 0-216-4844179

 

Share this page !