Terre Armée şirketleri 1973 yılından bu yana Petrol ve Gaz geliştiricileri ile ortaklık yapmaktadır ve bu nedenle bu teknik ekiplerimiz için tanıdık bir bölgedir.

Çözümlerimizin gücü, dayanıklılığı ve esnekliği, müşterilerimize aşırı yükleme koşulları altında, zayıf zeminlerde ve uzak ve çevreye duyarlı yerlerde yapı tasarlama taleplerini karşılama konusunda güven vermektedir.

Saha geliştirme: temeller

Endüstriyel faaliyetler için geliştirme normalde temel hazırlıkları ve stabilizasyonu gerektirir. Bu çalışma geogridler ve geotekstiller kullanılarak çözümlerimiz ile gerçekleştirilmektedir. Geo-line çözümlerimizle alt zemin güçlendirme, erozyon kontrolü, drenaj ve su yalıtımı konularını ele alıyoruz.

Saha geliştirme: yapılar

Endüstriyel kullanım peyzajı, gelecekteki yapıları desteklemek için genellikle büyük miktarlarda kazı, temizleme ve toprak tutma gerektirir. Saha erişimi ve kalıcı hareketlilik için hazırlık yapmak, endüstriyel saha çalışmalarının normal parçaları olarak geçici ve kalıcı eğim ayrımları, istinat duvarları, yollar, köprüler ve platformlar gerektirir. Terre Armée bu ihtiyaçlara Reinforced Earth® duvarları ve TechSpan® veya TechBox™ köprüleri ve menfezleri ile cevap vermektedir.

Üretim ve işleme

Terre Armée çözümleri, projeniz ister yukarı akış ister aşağı akış olsun geçerlidir. Deneyimlerimiz doğal gaz veya ham petrol, şeyl yatakları veya petrol kumlarının işlenmesine kadar uzanmaktadır. Yapılarımız destekliyor:

  • Endüstriyel taşıma yolları
  • Devrilme ve kırıcı cepleri
  • Çökeltici havuzları ve köpürtme tankları
  • Canlı depolama bunkerleri
  • Boru hattı muhafazaları

Sınırlama

Depolama tankları ve su biriktirme tesisleri Petrol ve Gaz operasyonları için kilit öneme sahiptir. Tanklarda depolanan sıvıların ikincil muhafazası, tank arızaları, kazara su basması, dökülmeler ve sızıntıların bir sonucu olarak riskleri ve hasarı azaltır. Güçlendirilmiş Toprak® duvarlar, dökülen tehlikeli sıvının arıtılması, taşınması ve kontrollü bir şekilde bertaraf edilmesi amacıyla hapsedilmesi için kapalı alanlar oluşturmak üzere inşa edilir.

Terre Armée mühendisleri, dünya çapında kabul gören muhafaza çözümleri tasarlama konusunda uzmandır. Hızlı termal şok ve patlamalar için kriyojenik güvenlik standartlarını karşılamak üzere doğal olarak tasarlanmış teknikler ve malzemeler kullanıyoruz. Güçlendirilmiş Toprak® duvarların aşırı koşullar altında performans gösterdiği tam ölçekli kriyojenik testler ve canlı kaza belgeleri ile kanıtlanmıştır. Örneğin, sıvı doğal gaz için -160 derece C° sıcaklıkta ve 1100 derece C° alev sıcaklığına kadar istikrarlı yapısal performans belgelenmiştir. Bu duvarlar aynı zamanda rutin olarak patlamalar ve bombardımanlardan kaynaklanan hasarı azaltmak için tasarlanmıştır. Kırk yıla yayılan bir dizi test, yüksek seviyeli basınçlara maruz kalan Reinforced Earth® yapılarının verimli performansını doğrulamaktadır.

Yüksek esneklik ve süneklikleri sayesinde bu duvarlar deprem, kasırga, kaya düşmesi ve çığ gibi doğal güçlere de dayanır.

Depolama ve taşıma

Ekiplerimiz, depolama tankı yerleşimi ile ilgili sorunları çözmek için mühendislerle birlikte çalışmaktadır. Yerinde dökme duvarların aksine, bir Reinforced Earth® halka duvarı oturmanın etkilerini azaltır. Bu duvarlar tank tabanı ile birlikte doğal olarak kayabilir, bu da tankın merkezi ile tankın kenarı arasındaki diferansiyel oturmayı kontrol eder.

İster karada ister suda olsun boru hatlarının korunması için TechRevetment™ geosentetik kalıplı beton şilte veya TechSpan® beton kemerler kullanarak boru hatlarını dış saldırılardan, oyulmalardan korumak ve sızıntı durumunda hasarı azaltmak için koruyucu bir barınak sağlıyoruz.

Avantajlar

Son derece kararlı

Son derece kararlı

Kompozit Reinforced Earth® kütlesi, zemin seviyesinde bir patlamanın yayılmasını engelleyen ve deformasyona karşı toleransı sayesinde yüksek düzeyde enerji emen son derece kararlı bir patlama bariyeridir. Çoklu kırılmalara karşı dayanıklı olan panellerimiz, döküntülerin dağılmasını en aza indirir.

Yanıcı değildir

Yanıcı değildir

Çelik takviyeli Reinforced Earth® doğası gereği yanıcı değildir ve termal değişimlere karşı oldukça dirençlidir, bu da onu petrol ve gaz endüstrisine yönelik yapıların inşası için ideal bir seçim haline getirir.

Geçirimsiz

Geçirimsiz

Reinforced Earth® su yalıtımı ile birleştirildiğinde geçirimsizdir. Genellikle uçucu sıvı petrol ürünlerinin bulunduğu büyük tankların etrafındaki güvenlik bentleri için kullanılan Reinforced Earth® bendi, bir tankın patlaması durumunda kaçan sıvıyı tutar.

İlgili uygulamalar

Location: Reinforced Earth A.Ş. Alemdag Merkez. Resadiye Drive. No: 69/D 34794 Cekmekoy / ISTANBUL

 

Tel: 0-216-4844175 – Fax: 0-216-4844179

 

Share this page !