Su yönetimi, değerli su kaynaklarını kanalize etmek, toplamak, hasat etmek, arıtmak ve dağıtmak için altyapı inşa etmeyi içerir.

Terre Armée mühendislik çözümleri, su kaynakları planlayıcılarının ve inşaatçıların kurulum yapmasına olanak tanır:

İstinat duvarları, bariyerler ve tüneller

Su yönetimi, suyu kanalize etmek, hasat etmek ve kontrol etmek için sürdürülebilir yapılar inşa etmeyi içerir. Reinforced Earth® istinat duvarı yapıları, özellikle yapı türbülanslı akışa, hızlı çekilmeye ve su seviyelerindeki diğer değişikliklere maruz kaldığında, su hapsini ve yeterli dolgu drenaj performansını sağlamak için uygun dolgu malzemeleri ve kanallarla birleştirilir.

Mühendislerimizin istinat duv arı seçenekleri, her ikisi de hidrolik ortamlarda inşa edilebilen TechWall™ kontrfor duv arı ve T-Wall® modüler duvara kadar uzanmaktadır. Terre Armée’nin güçlendirilmiş toprak şev çözümleri, stabilize toprak banketler ve set dolguları için idealdir.

Su kontrol bariyeri çözümleri de TechRevetment™ şekillendirilmiş beton şilteler, TerraDyke™ jeotekstil tüpler ile ani seller, orta dereceli dalga saldırıları ve akıntıların neden olduğu hasarı azaltmaktadır. Bu çözümler, su kenarı kaynaklı erozyonu önlemek için toprak dolgulu, yarı sert polimerik kasalar ve geosentetik torbalar ile inşa edilmiştir.

Aç-kapa su aktarımı için mühendisler TechSpan® prekast beton kemer tünellerini su kanalizasyonu için kullanmaktadır.

Rezervuarlar, göletler ve lagünler

Günümüzde içilebilir su kaynaklarımızın yönetimi ve korunmasına yönelik eğilimler giderek artmaktadır. Terre Armée’nin mühendislik ürünü toprak yapılarının, suyu yakalamak, korumak ve dağıtmak için araçlar oluşturmak üzere peyzajlarımızın her yerine yerleştirilmesi mantıklıdır.

İster küçük kasabalar ister büyük şehirler tarafından talep edilsin, ister endüstriyel operasyonların su ihtiyaçlarını güvence altına almak ve yönetmek için olsun, Güçlendirilmiş Toprak® bu altyapıyı inşa etmek için düzenli olarak kullanılmaktadır. Deneyimlerimiz, Kaliforniya’daki Los Vaqueros belediye projesi gibi geniş göl büyüklüğünde açık rezervuarlar inşa etmekten Namibya’daki Trekkopje maden projesi gibi endüstriyel tuzdan arındırma havuzları inşa etmeye kadar uzanmaktadır.

Avantajlar

GÜÇLÜ MÜHENDISLIK DENEYIMI

GÜÇLÜ MÜHENDISLIK DENEYIMI

Dünyanın dört bir yanındaki mühendislik ve tasarım ekiplerimiz, yol ve otoyol proje tasarımı konusunda muazzam bir deneyime sahiptir ve yıllar boyunca çok çeşitli zorluklara çözüm bulmak zorunda kalmıştır. Bu küresel deneyim ve yerel uzmanlık, güçlü deneyim getirisiyle birleştiğinde Terre Armée’yi bu alanda bir dünya lideri haline getirmektedir.

TİCARİ MÜKEMMELLİK

TİCARİ MÜKEMMELLİK

Ticari ekibimiz, bütçe gereksinimlerinize, zaman kısıtlamalarınıza ve kalite beklentilerinize yanıt vererek bir sonraki projeniz için mümkün olan en iyi formülü bulmanıza yardımcı olmak için sizinle birlikte çalışacaktır.

MALİYET TASARRUFU

MALİYET TASARRUFU

Tasarlanmış çözümlerimiz, geleneksel yerinde dökme çözümlere veya özellikle uzak bölgelerde pahalı ağır makineler gerektirebilecek diğer çözümlere kıyasla maliyetten tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

İlgili uygulamalar

Location: Reinforced Earth A.Ş. Alemdag Merkez. Resadiye Drive. No: 69/D 34794 Cekmekoy / ISTANBUL

 

Tel: 0-216-4844175 – Fax: 0-216-4844179

 

Share this page !